ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9234703
*
nr 923 4703
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 105
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 20:56:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 10:52:28
1
1.200 kr
9/11 18:32:06
2
1.000 kr
9/11 18:32:06
1
1.100 kr (Budbetjänt)
10/11 19:36:26
3
1.300 kr
10/11 20:49:00
1
1.600 kr
10/11 20:51:43
3
1.500 kr
10/11 20:51:43
1
1.600 kr (Budbetjänt)
10/11 20:51:56
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 923 4703
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 105
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 10:52:28 | 1 | 1.200 kr |
9/11 18:32:06 | 2 | 1.000 kr |
9/11 18:32:06 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
10/11 19:36:26 | 3 | 1.300 kr |
10/11 20:49:00 | 1 | 1.600 kr |
10/11 20:51:43 | 3 | 1.500 kr |
10/11 20:51:43 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
10/11 20:51:56 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53